A
sluší se dodat, že od prvních okamžiků každý člen družiny propadl kouzlu laskavé a obětavé  péče předsedy spolku Trojbojané - jonáka Pavla Čendy - jehož příkladně vychlazená plzeň a skvostně vyšperkovaný guláš naladil věčně vděčné spolužáky do té míry, že jim dobrá  mysl vydržela po celou, poctivě dvanáctihodinovou, směnu. Předsedovo ocenění  pak vyšlo i z úst nejpovolanějších – upřímně pochvalné zamlaskání  vlasatého Ondřeje, dlouholetého správce Lánské obory a vicekancléře hradního týmu pana prezidenta Václava Havla, čnělo  nepochybně o hezkých pár pater výše než případné  teatrální uznání plešatého Zdeňka Pohlreicha.

A
hudba z Marsu zněla až do kuropění tak nadšeně a věrně, že náhodní pocestní (jichž naštěstí nebylo po půlnoci mnoho) nebyli sto rozeznat, zda se náhodou neocitli v Elvisově Memphisu nebo Nohavicově Českém Těšíně. Basu – kterou kongeniálně doplňovala Čendova a Pavlíkova foukací harmonika - i tentokrát tvrdil Čárlího divotvorný nástroj, proti němuž je mandolína kapitána Corelliho rozladěným křápem, na kterém je  škoda ničit si trsátko.
Poutavý a zasvěcený výklad místních osvícenců, přibližující unikáty bojanovského chrámu sv. Víta, včetně tisíci farníků prošlapaného kamenného prahu, původních varhan i autentických ostatků v přilehlé Kostnici, pak jen obohatil spirituální rozměr celého setkání.


.





.